G Noktası Nedir? Nerededir? Nasıl Uyarılır?

g noktası

G noktası büyütme son dönemde daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Kadınlarda cinsel hazzı artırma amacıyla gerçekleştirilen bu işlem orgazm olamama gibi çeşitli problemlerin yanı sıra cinsel isteksizlik gibi sorunları da ortadan kaldırabiliyor. Bu nedenle gün geçtikçe daha fazla sayıda kadının bu uygulamadan faydalandığını söyleyebiliriz. Bu işlemin kimlere yapılabildiği, etkisinin kesin olup olmadığı gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde G noktasının tam olarak nerede bulunduğunu aktaralım.

G Noktası Nerededir?

Kadınlar G noktasının yerini tam olarak bilmek istiyor. Zira G noktası büyütme konusunda da öncelikli olarak merak edilen unsur bu oluyor. G noktası vajina girişinden 4 cm ile 5 cm üstte yer alıyor. Elbette her kadında G noktasının milimetrik olarak aynı yerde bulunduğunu ya da genişliğinin her kadında aynı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak genellikle genişliğinin de 1 cm ile 2 cm arasında olduğunu belirtebiliriz. Kadınların orgazm noktasına daha kolay ulaşmasını sağlamak için gerçekleştirilen G shot işleminde müdahale edilen bölge de burasıdır.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

g noktası büyütme nasıl yapılır

Öncelikle G noktası büyütme işleminin bir ameliyat olmadığını belirtmek gerekiyor. Halen çok sayıda kadın bu işlem için cerrahi bir müdahale yapılması gerektiğini düşünebiliyor. Oysa orgazma çok daha kolay ulaşmak için yapılan bu işlemde dokuya kesi uygulanmaz ve işlem sonrasında dikiş atılmaz. Hastanın işlem sırasında acı hissetmesi de mümkün olmaz. Dolayısıyla gayet konforlu bir süreç eşliğinde uygulama tamamlanır ve hasta günlük hayatına geri dönebilir.

Bu işlemde hyaluronik asit içeren dolgu malzemesi kullanılıyor. Uzun yıllardır özellikle yüz bölgesinde kullanılan dolgu malzemesi G noktasına enjeksiyon yöntemi ile ulaştırılıyor. Bu materyal dudak dolgusunda kullanılan dolgu materyali ile aynı içeriğe sahiptir.

Bir süre öncesine kadar kollajen kullanılıyordu ancak hyaluronik asit içeren dolgu malzemesinin daha başarılı bir sonuç elde etmeyi sağladığı anlaşıldı. Bu nedenle kollajen kullanımının artık tarihe karıştığını söyleyebiliriz. Basit bir enjeksiyon işleminin hemen ardından hasta evine, işine dönebilir. Yapılan G noktası büyütme işleminin klinik ortamda ya da evde istirahate gereksinim doğuracak bir işlem olmadığının altını çizelim.

G Noktasının Görevi Nedir?

G noktasının görevi aslında sanıldığı kadar karışık değil. Bu bölgenin sadece vajinal orgazma katkı sağlamak gibi bir görevi bulunuyor. Erojen bir yapıya sahip olması nedeniyle uyarılması durumunda erektil doku büyüyor ve aynı zamanda bez dokusu da salgı üretiyor.

Kadınlar G noktasının görevinin ne olduğunu merak edebiliyor. Bu bölgenin tek görevi vajinal orgazma katkı sağlamaktır. G noktasının erojen bir yapıya sahiptir. Cinsel anlamda uyarıldığında ise erektil dokusunun büyümesini ve bez dokusunun da bir salgı üretmesini sağlar. Vajinal orgazma daha kolay ulaşılması da bu sayede gerçekleşiyor.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/labioplasti-ameliyati/

G Shot Nedir? Neden Yapılır?

g shot nedir

Son yıllarda daha fazla ilgi gören G shot işleminin yapılmasının en yaygın nedeni orgazma ulaşamama ya da cinsel isteksizlik problemini ortadan kaldırmasıdır. Bu işlem cinsel ilişki sırasında penisin G noktasına daha fazla temas etmesini sağlıyor. Böylelikle kadınlar daha kısa sürede orgazm olabiliyor çünkü uyarılma da daha fazla oluyor.

İşlemden faydalanan kadınların çok büyük bir bölümünün cinsel yaşam konforunun artması da mümkün hale geliyor. Sadece basit bir enjeksiyon ile cinsel yaşam konforunun artmasının sağlanması, bu işlemin kısa zamanda popülerlik kazanmasını sağladı. Üstelik bu işlem ameliyathane koşullarında da yapılmıyor. Dolayısıyla hastaların endişe etmesine gerek olmuyor.

G Noktası Aşısı Fiyatları Ne Kadar?

Toplumda orgazm aşısı olarak da bilinen bu işlemin fiyatı konusunda net bir rakamdan söz edemeyiz. Çünkü çok sayıda farklı unsura bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Doktorun deneyimi, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi gibi önemli detaylara bağlı olarak karşınıza farklı fiyatlandırmalar çıkabilir ve bu durum son derece normaldir. Ancak genel olarak fikir vermesi bakımından bu işlemin yüksek rakamlara tekabül etmeyen fiyatlarla yapıldığı bilgisini iletebiliriz.

G Noktası Büyütmenin Ne Faydası Olur?

Elbette G noktası büyütme işlemi bir hastalığı tedavi etmek için değil, kadınların cinsel yaşam konforunu artırmak için yapılıyor. Faydası ise orgazma ulaşmayı kolaylaştırıyor olmasıdır. Özellikle orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlar için ideal bir çözüm sunabiliyor olmasını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bilindiği gibi G noktası klitoral ya da vajinal orgazmda önemlidir. G noktasının dolgu malzemesi ile büyütülmesi ise bu bölgenin daha fazla ön plana çıkmasını sağlıyor ve penisin sürtünme oranı da yükseliyor. İşlemin orgazma ciddi düzeyde bir fayda sağlaması da bundan kaynaklanıyor. Bu işlem 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Dolayısıyla işlemden faydalanmak isteyen kadınların iş hayatına, günlük hayatına uzun bir ara vermelerine de asla gerek olmuyor.

Bilginiz olsun –> https://alicelikkadindogum.com/vajina-daraltma-ameliyati/

G Noktası Büyütmenin Etkisi Kesin Midir?

g noktası büyütmenin etkisi

G noktasının kadınlarda orgazm konusunda önemli olduğu biliniyor. Ancak henüz bu bölgenin tam olarak nasıl bir mekanizma ile orgazma katkı sağladığı net bir şekilde belirlenemedi. Elbette G noktası büyütme işlemi orgazma ulaşma konusunda sorun yaşayan kadınlar için ideal bir seçenek olabiliyor. Ancak orgazm olamama nedeni burada kritik bir unsurdur. Bazı psikolojik nedenlerle de kadınlar böyle bir sorun yaşayabiliyor. Şayet orgazm olamama sorunu psikolojik unsurlardan kaynaklanıyorsa bu işlemle kesin bir etki elde etmek mümkün olmayabilir.

Aynı zamanda bu işlemde kullanılan dolgu malzemesi bir süre sonrasında vücutta metabolize oluyor ve dolayısıyla etkisi de kayboluyor. Bu nedenle işlemi, dolgu malzemesinin etkisi ortadan kalktığında yenilemek gerekiyor. Sadece tek bir kez uygulanan ve etkisi ömür boyu devam eden bir işlem olmadığının altını çizmekte fayda var.  Bu durumda kalıcılık süresi de merak edilebilir. İşlemin etki süresi 4 ay ile 10 ay arasında değişiyor.

G Noktası Büyütme Kimlere Uygulanmaz?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde G noktası büyütme işlemi yapılamıyor. Kadınların bu işlemden faydalanmak için emzirme dönemini tamamlamış olması gerekiyor. Daha önce dolgu işlemi yaptıran ancak dolgu malzemesine alerjik reaksiyon gösteren kişilere de bu işlem yapılamıyor. Bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar, kanama ya da pıhtılaşma ile alakalı sorunlar yaşayanların da işlemden faydalanamadığını belirtelim. İşlemin yapılabilmesi için bu bölgede enfeksiyon olmaması gerekir.

Orgazm Aşısı Kimlere Yapılır?

Yukarıda yer alan problemleri yaşamayan, hamile ya da emzirme döneminde olmayan herkes orgazm aşısı olarak bilinen bu işlemden faydalanabilir. Uygulama yapılmadan önce kadınların mutlaka jinekolojik muayeneden geçmesi gerekiyor. Bu esnada enfeksiyon gibi bazı sorunlar mevcutsa zaten tespit ediliyor. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları yapılan muayene sonrasında işlemden faydalanıp faydalanamayacağınız konusunda tarafınıza bilgi iletecektir.

Orgazm Aşısı Nasıl Hazırlanmalı?

Bu işlemin kesinlikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılması gerekiyor. Halk arasında ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen mekanlarda bu ve benzeri işlemleri yaptırmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Kullanılan dolgu malzemelerinin sağlığa zarar vermeyen bir içeriğe sahip olması çok büyük bir önem taşıyor. Hastanın işlem için bir ön hazırlık yapmasına gerek yok. Aç ya da tok karnına işlem yapılabilir. Konuyla ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Merak edenler için –> https://alicelikkadindogum.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rahim kanseri nedir

Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …

kahve kısırlık yapar mı

Kafein Kısırlık Yapar mı? Zararları Var mı?

Kafein ve kısırlık arasındaki bağlantı özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği hususlar arasında …

vulva kanseri nedir

Vulva Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda yaygın görülen kanser türlerinden biri de vulva kanseridir. Vulva, vücuttaki diğer bölgelerle kıyaslandığında …