Genital Estetik

vajina genişletme ameliyatı

Vajina Genişletme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Vajina genişletme ameliyatı kadınların yaşadıkları pek çok sorunu ortadan kaldıran ve aynı zamanda sıklıkla uygulanan cerrahi müdahalelerden biridir. Bu ameliyatın yapılmasının temel nedeni vajinanın ideal orandan daha dar bir yapıya sahip olmasıdır.

Elbette bu sorun beraberinde pek çok farklı problemi de getiriyor ve dolayısıyla kadınların cinsel yaşam konforu da söz konusu problemlerden ziyadesiyle etkileniyor. Özellikle vajinanın dar bir yapıya sahip olması nedeniyle cinsel isteksizlik yaşanması, hiç cinsel ilişkiye girememek gibi problemler eşler arasında sorunlara da yol açıyor.

Daha Fazlası

hudoplasti estetiği nedir

Hudoplasti Nedir? Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Hudoplasti kozmetik jinekoloji alanında son yıllarda en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Bu cerrahi girişimde klitoris üzerinde bulunan çıkıntılar ya da fazla deri katlantıları kesi uygulanarak vücuttan tahliye edilir. Böylece klitorisin üzerindeki fazla deri nedeniyle yaşanan sorunlar da ortadan kalkmış olur. Bu operasyon özellikle cinsel yaşamı olumlu yönde etkiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Zira halk arasında cinsel hazzı arttırma estetiği olarak adlandırılması da bundan kaynaklanıyor.

Orgazm olamama gibi sorunları gidermek adına en çok tercih edilen operasyonlardan biri olan ameliyatın tek bir seansta tamamlandığını ve hastaların da gayet konforlu bir süreç eşliğinde iyileştiğini belirtelim. Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu ya da ameliyat sonrasın nelere dikkat edilmeli gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde bu estetiğin nasıl yapıldığını detaylıca aktaralım.

Daha Fazlası

vajinanın güzel görünmesi

Vajinanın Güzel Görünmesi İçin Neler Yapılmalı?

Vajinanın güzel görünmesi her kadın için önem taşıyan unsurlardan biridir. Sadece vajinanın sağlıklı olması değil estetik açıdan güzel görünmesi de psikolojik bakımdan kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlayabiliyor. Aynı zamanda bu durum kadınların daha öz güvenli olmalarını da sağlayabiliyor. Kadınlar vajina görünümünü beğenmediklerinde cinsel isteksizlik gibi bazı problemler de yaşayabiliyor. Oysa vajinanın estetik bakımdan daha güzel görünmesini sağlayabilecek pek çok yeni yöntem geliştirildi.

Daha Fazlası

perineoplasti estetiği

Perineoplasti Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Perineoplasti estetiği gün geçtikçe daha da yaygın şekilde gerçekleştirilen genital estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Perine bölgesi kadınlarda vajina girişi ile anüs arasında kalan bölgedir ve ameliyata ismini veren de bu vücut bölgesidir. Estetik operasyon sırasında müdahale edilen perine bölgesi ile birlikte kombin şeklinde vajina daraltma ameliyatı da sıklıkla yapılıyor. Bu sayede hastanın iki farklı şikayetinin tek bir cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Bu noktada perine bölgesinin nasıl olması gerektiği de merak edilebilir. Estetik açıdan perine bölgesinde katlantının olmaması beklenir. Açık renkli, düz bir yapıya sahip olması ve beraberinde de cildin gergin bir görünüm sergilemesi istenir.

Daha Fazlası

Vajina daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı (Vajinoplasti)

Vajina daraltma ameliyatı son yıllarda çok daha fazla sayıda kadının faydalandığı genital estetik müdahalelerden biridir. Vajina çeşitli nedenlerle genişleyebilir. Genişlemiş olan vajina ise kadınların çeşitli sorunlar yaşamasına sebebiyet verebiliyor. İşte bu noktada devreye giren vajinoplasti yani vajinayı daraltmak için yapılan ameliyat, kadınların yaşadıkları tüm bu sıkıntılara köklü bir çözüm getiriyor. Son derece konforlu bir süreç eşliğinde ve tek bir seansta tamamlanan bu ameliyatın ardından yaşanan iyileşme dönemi de kadınları asla zorlamıyor.

Klinik istirahat gerekmediğinden vajina daraltma ameliyatı olan kadınlar kendilerini iyi hissetmeleri durumunda aynı gün taburcu olabilir ve evlerinin konforunda iyileşme döneminin tamamlayabilir. Ameliyatın nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü gibi teknik konulara da değineceğiz. Merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. Ancak öncesinde vajinoplastiye dair biraz daha detaylı bilgi aktaralım.

Daha Fazlası

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı günümüzde en sık gerçekleştirilen genital bölge estetiklerinden biridir. Tıp teknolojisinin ilerlemesi ve ameliyatta artık yeni tekniklerin kullanılıyor olması nedeniyle hastalar gayet konforlu bir süreç eşliğinde bu estetik girişimden faydalanabiliyor.

Halk arasında ‘iç dudak’ olarak bilinen labi minör dokusunun onarılması ve bu dokuda meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu operasyon ile estetik açıdan çok daha düzgün görünen bir iç dudak görünümüne kavuşmak mümkün olabiliyor. Üstelik tek bir seans halinde uygulanan cerrahi operasyon yeterli olduğundan hastalar kısa bir iyileşme süresi ile bu süreci geride bırakabiliyor ve hayal ettikleri iç dudak görünümüne kavuşabiliyor.

Labioplasti ameliyatının gerektiren durumlara ve aynı zamanda bu operasyon için yaş sınırı konusuna değineceğiz. Fakat öncesinde operasyonun nasıl yapıldığını mercek altına alalım.

Daha Fazlası

menometroraji

Menometroraji (Anormal Uterin) Nedir?

Menometroraji kadınlar arasında yaygın görülen ve tedavi olunmaması durumunda kansızlık, daimi bir yorgunluk gibi …

normal doğum

Normal Doğum Nedir? Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Normal doğum yani vajinal doğum, hamilelik suyunun gelmesi ile birlikte başlayarak bebeğin vajinal yolla doğması sürecidir. …

aşılama tedavisi

Aşılama Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Aşılama tedavisi yani intrauterin inseminasyon doğal yollarla hamilelik elde edemeyen çiftler için uygulanan tedavi …