Genital Estetik

Normal doğum sonrası vajina estetiği

Normal Doğum Sonrası Vajina Estetiği

Normal doğum sonrası vajina estetiği yönteminden çok sayıda kadının faydalandığını söyleyebiliriz. Vajinal doğum yapmak isteyen kadınlar doğumdan sonra yaşanacak süreci de merak ediyor. Elbette normal doğum, vajinada genişlemeye yol açan eylemlerden biridir. Ancak bu genişleme uygulanan basit estetik yöntemlerle ortadan kaldırılabiliyor. Konuyla ilgili merak edilen sorulara geçmeden önce normal doğum ve vajina genişlemesi sorununu daha yakından inceleyelim.

Normal Doğum Vajina Genişlemesine Neden Olur Mu?

Normal yolla yapılan doğumun ardından vajina kaslarında gevşeme olabilir. Vajina genişlemesi, vajinal doğum sonrasında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Doğumdan sonra vajina bölgesinde bir toparlanma meydana gelse de vajinada eski form yeniden yakalanamayabilir. Bu durumda da vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı devreye giriyor.

Normal Doğumdan Sonra Vajina Eski Haline Ne Zaman Döner?

Vajinal doğumdan sonra şayet dikiş varsa iyileşmesi 40 günlük bir süreci gerektirebilir. Doğum sonrasında vajinanın yeniden toparlanması için daha uzun süre beklemek gerekebiliyor. Bu sürenin en az 6 ay olduğunu söyleyebiliriz.

Normal Doğum Sonrası Vajina Estetiği

Elbette normal doğum sonrası vajina estetiği ile vajinanın yeniden doğum öncesi formunu kazanması sağlanabilir. Kadınlar vajina genişlemesinden kaynaklı olarak vajinadan ses gelmesi, cinsel ilişkiden haz alamama gibi sorunlar yaşayabiliyor. Yapılan estetik müdahale ile vajinaya yeniden sıkı bir form kazandırılması, söz konusu sorunların giderilmesini de sağlıyor. Bu nedenle doğum sonrasında bir süre bekledikten sonra estetik girişimlerden faydalanılabilir.

Vajinal Relaksasyon Ve Kayıp Penis Sendromu

kayıp penis sendromu

Vajinal relaksasyon problemi normal doğumdan sonra ortaya çıkabiliyor. Erkeklerde de yaşanan sorun kayıp penis sendromu olarak adlandırılıyor. Bu sorun, cinsel ilişki sırasında penisin vajinayı hissedemiyor olmasıdır. Bu nedenle cinsel haz yaşanması noktasında da bazı problemler yaşanabilir. Dolayısıyla söz konusu problem çoğunlukla cinsel isteksizlik ile sonuçlanıyor da diyebiliriz. Ancak uygulanan estetik müdahaleler ile bu problemin de giderilmesi mümkün olabiliyor.

Normal Doğum Sonrası Vajina Estetiği Yöntemleri

Vajinal doğum sonrasında sıklıkla tercih edilen vajina estetiği yöntemleri şu şekildedir:

  • Lazerle Vajinal Rejüvenasyon

Kısaca LVR olarak adlandırılan bu işlemde lazer teknolojisinden faydalanılıyor. Şayet vajinadaki genişleme çok ileri boyutlarda değilse bu yöntemle gayet başarılı bir netice elde edilebilir. lazerle uygulanan bu yöntemin cerrahi müdahaleden uzak durmak isteyenler için de ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Vajinada % 30 dolaylarında bir sıkılaşma etkisi elde edilebiliyor.

  • Ameliyatla Vajinanın Daraltılması

En sık tercih edilen normal doğum sonrası vajina estetiği yöntemi ameliyat ile vajinanın daraltılmasıdır. Vajinoplasti ameliyatı, vajinada ciddi düzeyde bir genişleme olduğunda dahi başarılı bir sonuç elde etmeyi sağlayabiliyor.

MommyMakeover Nedir? Neleri Kapsar?

Doğumun ardından uygulanan bir dizi estetik müdahale kısaca mommymakeover olarak adlandırılıyor. Hangi işlemlerin yapılacağı konusunda hastanın gereksinimleri dikkate alınıyor. Radyofrekans ya da lazerle vajina sıkılaştırma, vajinoplasti, , labioplasti, perineoplasti ya da majoraplasti gibi işlemler yapılabilir.

Normal Doğumdan Sonra Vajina Dikilir Mi?

doğum sonrası vajina dikilir mi

Her normal doğumda dikiş atılması gerekmez. Kimi zaman doğum sırasında bebeğin doğum kanalından geçişini kolaylaştırmak için epizyotomikesisi yapılması gerekiyor. Elbette bu durumda kesi uygulanan bölgeye dikiş atılması da zorunludur.

Normal Doğum Cinsel Hayatı Etkiler Mi?

Kimi zaman vajinal doğum çiftlerin cinsel hayatını da olumsuz yönde etkileyebiliyor. Özellikle vajina genişlemesi, doğum sonrası vajina kuruluğu gibi problemlerin yaşandığından söz edebiliriz. Ancak cinsel yaşam konforunun yeniden kazanılması da mümkündür. Bunun için doktorunuza danışabilir ve yaşadığınız sıkıntılardan söz edebilirsiniz. Bu sayede doktorunuzun önerilerde bulunması mümkün olacaktır.

İlginizi çekebilir –> Hudoplasti Ameliyatı Nedir

Normal Doğum Sonrası Vajina Ağrısı

doğum sonrası vajina ağrısı

Normal doğum sonrasında vajina bölgesinde ağrı olabilir ve tıbben bu durum son derece normaldir. Sadece ağrının çok şiddetli olması, zaman içerisinde şiddetinin artması ya da yüksek ateş, vajinadan kötü kokulu akıntı gelmesi gibi durumlarda derhal doktorunuza başvurmalısınız. Çünkü bunlar enfeksiyon belirtileri olabilir. Zira normal doğum sonrası vajina estetiği işlemlerinden faydalananlar için de bu durum geçerlidir ve söz konusu belirtiler ortaya çıktığında doktora başvurulmalıdır.

Göz atın –> Vajinanın Güzel Görünmesi İçin Neler Yapılmalı

Normal Doğum Sonrası Vajina Ne Zaman İyileşir?

Daha önce de değindiğimiz gibi vajinal doğumun ardından vajinada iyileşmenin tamamlanması 6 ayı bulabilir. Bu süre her bireyde aynı olmaz. Daha erken ya da daha geç iyileşme olması da mümkündür. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bilgi sahibi olun –> Vajina Daraltma Ameliyatı

g noktası

G Noktası Nedir? Nerededir? Nasıl Uyarılır?

G noktası büyütme son dönemde daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Kadınlarda cinsel hazzı artırma amacıyla gerçekleştirilen bu işlem orgazm olamama gibi çeşitli problemlerin yanı sıra cinsel isteksizlik gibi sorunları da ortadan kaldırabiliyor. Bu nedenle gün geçtikçe daha fazla sayıda kadının bu uygulamadan faydalandığını söyleyebiliriz. Bu işlemin kimlere yapılabildiği, etkisinin kesin olup olmadığı gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde G noktasının tam olarak nerede bulunduğunu aktaralım.

G Noktası Nerededir?

Kadınlar G noktasının yerini tam olarak bilmek istiyor. Zira G noktası büyütme konusunda da öncelikli olarak merak edilen unsur bu oluyor. G noktası vajina girişinden 4 cm ile 5 cm üstte yer alıyor. Elbette her kadında G noktasının milimetrik olarak aynı yerde bulunduğunu ya da genişliğinin her kadında aynı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak genellikle genişliğinin de 1 cm ile 2 cm arasında olduğunu belirtebiliriz. Kadınların orgazm noktasına daha kolay ulaşmasını sağlamak için gerçekleştirilen G shot işleminde müdahale edilen bölge de burasıdır.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

g noktası büyütme nasıl yapılır

Öncelikle G noktası büyütme işleminin bir ameliyat olmadığını belirtmek gerekiyor. Halen çok sayıda kadın bu işlem için cerrahi bir müdahale yapılması gerektiğini düşünebiliyor. Oysa orgazma çok daha kolay ulaşmak için yapılan bu işlemde dokuya kesi uygulanmaz ve işlem sonrasında dikiş atılmaz. Hastanın işlem sırasında acı hissetmesi de mümkün olmaz. Dolayısıyla gayet konforlu bir süreç eşliğinde uygulama tamamlanır ve hasta günlük hayatına geri dönebilir.

Bu işlemde hyaluronik asit içeren dolgu malzemesi kullanılıyor. Uzun yıllardır özellikle yüz bölgesinde kullanılan dolgu malzemesi G noktasına enjeksiyon yöntemi ile ulaştırılıyor. Bu materyal dudak dolgusunda kullanılan dolgu materyali ile aynı içeriğe sahiptir.

Bir süre öncesine kadar kollajen kullanılıyordu ancak hyaluronik asit içeren dolgu malzemesinin daha başarılı bir sonuç elde etmeyi sağladığı anlaşıldı. Bu nedenle kollajen kullanımının artık tarihe karıştığını söyleyebiliriz. Basit bir enjeksiyon işleminin hemen ardından hasta evine, işine dönebilir. Yapılan G noktası büyütme işleminin klinik ortamda ya da evde istirahate gereksinim doğuracak bir işlem olmadığının altını çizelim.

G Noktasının Görevi Nedir?

G noktasının görevi aslında sanıldığı kadar karışık değil. Bu bölgenin sadece vajinal orgazma katkı sağlamak gibi bir görevi bulunuyor. Erojen bir yapıya sahip olması nedeniyle uyarılması durumunda erektil doku büyüyor ve aynı zamanda bez dokusu da salgı üretiyor.

Kadınlar G noktasının görevinin ne olduğunu merak edebiliyor. Bu bölgenin tek görevi vajinal orgazma katkı sağlamaktır. G noktasının erojen bir yapıya sahiptir. Cinsel anlamda uyarıldığında ise erektil dokusunun büyümesini ve bez dokusunun da bir salgı üretmesini sağlar. Vajinal orgazma daha kolay ulaşılması da bu sayede gerçekleşiyor.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/labioplasti-ameliyati/

G Shot Nedir? Neden Yapılır?

g shot nedir

Son yıllarda daha fazla ilgi gören G shot işleminin yapılmasının en yaygın nedeni orgazma ulaşamama ya da cinsel isteksizlik problemini ortadan kaldırmasıdır. Bu işlem cinsel ilişki sırasında penisin G noktasına daha fazla temas etmesini sağlıyor. Böylelikle kadınlar daha kısa sürede orgazm olabiliyor çünkü uyarılma da daha fazla oluyor.

İşlemden faydalanan kadınların çok büyük bir bölümünün cinsel yaşam konforunun artması da mümkün hale geliyor. Sadece basit bir enjeksiyon ile cinsel yaşam konforunun artmasının sağlanması, bu işlemin kısa zamanda popülerlik kazanmasını sağladı. Üstelik bu işlem ameliyathane koşullarında da yapılmıyor. Dolayısıyla hastaların endişe etmesine gerek olmuyor.

G Noktası Aşısı Fiyatları Ne Kadar?

Toplumda orgazm aşısı olarak da bilinen bu işlemin fiyatı konusunda net bir rakamdan söz edemeyiz. Çünkü çok sayıda farklı unsura bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Doktorun deneyimi, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi gibi önemli detaylara bağlı olarak karşınıza farklı fiyatlandırmalar çıkabilir ve bu durum son derece normaldir. Ancak genel olarak fikir vermesi bakımından bu işlemin yüksek rakamlara tekabül etmeyen fiyatlarla yapıldığı bilgisini iletebiliriz.

G Noktası Büyütmenin Ne Faydası Olur?

Elbette G noktası büyütme işlemi bir hastalığı tedavi etmek için değil, kadınların cinsel yaşam konforunu artırmak için yapılıyor. Faydası ise orgazma ulaşmayı kolaylaştırıyor olmasıdır. Özellikle orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlar için ideal bir çözüm sunabiliyor olmasını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Bilindiği gibi G noktası klitoral ya da vajinal orgazmda önemlidir. G noktasının dolgu malzemesi ile büyütülmesi ise bu bölgenin daha fazla ön plana çıkmasını sağlıyor ve penisin sürtünme oranı da yükseliyor. İşlemin orgazma ciddi düzeyde bir fayda sağlaması da bundan kaynaklanıyor. Bu işlem 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Dolayısıyla işlemden faydalanmak isteyen kadınların iş hayatına, günlük hayatına uzun bir ara vermelerine de asla gerek olmuyor.

Bilginiz olsun –> https://alicelikkadindogum.com/vajina-daraltma-ameliyati/

G Noktası Büyütmenin Etkisi Kesin Midir?

g noktası büyütmenin etkisi

G noktasının kadınlarda orgazm konusunda önemli olduğu biliniyor. Ancak henüz bu bölgenin tam olarak nasıl bir mekanizma ile orgazma katkı sağladığı net bir şekilde belirlenemedi. Elbette G noktası büyütme işlemi orgazma ulaşma konusunda sorun yaşayan kadınlar için ideal bir seçenek olabiliyor. Ancak orgazm olamama nedeni burada kritik bir unsurdur. Bazı psikolojik nedenlerle de kadınlar böyle bir sorun yaşayabiliyor. Şayet orgazm olamama sorunu psikolojik unsurlardan kaynaklanıyorsa bu işlemle kesin bir etki elde etmek mümkün olmayabilir.

Aynı zamanda bu işlemde kullanılan dolgu malzemesi bir süre sonrasında vücutta metabolize oluyor ve dolayısıyla etkisi de kayboluyor. Bu nedenle işlemi, dolgu malzemesinin etkisi ortadan kalktığında yenilemek gerekiyor. Sadece tek bir kez uygulanan ve etkisi ömür boyu devam eden bir işlem olmadığının altını çizmekte fayda var.  Bu durumda kalıcılık süresi de merak edilebilir. İşlemin etki süresi 4 ay ile 10 ay arasında değişiyor.

G Noktası Büyütme Kimlere Uygulanmaz?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde G noktası büyütme işlemi yapılamıyor. Kadınların bu işlemden faydalanmak için emzirme dönemini tamamlamış olması gerekiyor. Daha önce dolgu işlemi yaptıran ancak dolgu malzemesine alerjik reaksiyon gösteren kişilere de bu işlem yapılamıyor. Bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar, kanama ya da pıhtılaşma ile alakalı sorunlar yaşayanların da işlemden faydalanamadığını belirtelim. İşlemin yapılabilmesi için bu bölgede enfeksiyon olmaması gerekir.

Orgazm Aşısı Kimlere Yapılır?

Yukarıda yer alan problemleri yaşamayan, hamile ya da emzirme döneminde olmayan herkes orgazm aşısı olarak bilinen bu işlemden faydalanabilir. Uygulama yapılmadan önce kadınların mutlaka jinekolojik muayeneden geçmesi gerekiyor. Bu esnada enfeksiyon gibi bazı sorunlar mevcutsa zaten tespit ediliyor. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları yapılan muayene sonrasında işlemden faydalanıp faydalanamayacağınız konusunda tarafınıza bilgi iletecektir.

Orgazm Aşısı Nasıl Hazırlanmalı?

Bu işlemin kesinlikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılması gerekiyor. Halk arasında ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen mekanlarda bu ve benzeri işlemleri yaptırmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Kullanılan dolgu malzemelerinin sağlığa zarar vermeyen bir içeriğe sahip olması çok büyük bir önem taşıyor. Hastanın işlem için bir ön hazırlık yapmasına gerek yok. Aç ya da tok karnına işlem yapılabilir. Konuyla ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Merak edenler için –> https://alicelikkadindogum.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

vajina genişletme ameliyatı

Vajina Genişletme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Vajina genişletme ameliyatı kadınların yaşadıkları pek çok sorunu ortadan kaldıran ve aynı zamanda sıklıkla uygulanan cerrahi müdahalelerden biridir. Bu ameliyatın yapılmasının temel nedeni vajinanın ideal orandan daha dar bir yapıya sahip olmasıdır.

Elbette bu sorun beraberinde pek çok farklı problemi de getiriyor ve dolayısıyla kadınların cinsel yaşam konforu da söz konusu problemlerden ziyadesiyle etkileniyor. Özellikle vajinanın dar bir yapıya sahip olması nedeniyle cinsel isteksizlik yaşanması, hiç cinsel ilişkiye girememek gibi problemler eşler arasında sorunlara da yol açıyor.

Daha Fazlası

hudoplasti estetiği nedir

Hudoplasti Nedir? Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Hudoplasti kozmetik jinekoloji alanında son yıllarda en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Bu cerrahi girişimde klitoris üzerinde bulunan çıkıntılar ya da fazla deri katlantıları kesi uygulanarak vücuttan tahliye edilir. Böylece klitorisin üzerindeki fazla deri nedeniyle yaşanan sorunlar da ortadan kalkmış olur. Bu operasyon özellikle cinsel yaşamı olumlu yönde etkiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Zira halk arasında cinsel hazzı arttırma estetiği olarak adlandırılması da bundan kaynaklanıyor.

Orgazm olamama gibi sorunları gidermek adına en çok tercih edilen operasyonlardan biri olan ameliyatın tek bir seansta tamamlandığını ve hastaların da gayet konforlu bir süreç eşliğinde iyileştiğini belirtelim. Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu ya da ameliyat sonrasın nelere dikkat edilmeli gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde bu estetiğin nasıl yapıldığını detaylıca aktaralım.

Daha Fazlası

vajinanın güzel görünmesi

Vajinanın Güzel Görünmesi İçin Neler Yapılmalı?

Vajinanın güzel görünmesi her kadın için önem taşıyan unsurlardan biridir. Sadece vajinanın sağlıklı olması değil estetik açıdan güzel görünmesi de psikolojik bakımdan kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlayabiliyor. Aynı zamanda bu durum kadınların daha öz güvenli olmalarını da sağlayabiliyor. Kadınlar vajina görünümünü beğenmediklerinde cinsel isteksizlik gibi bazı problemler de yaşayabiliyor. Oysa vajinanın estetik bakımdan daha güzel görünmesini sağlayabilecek pek çok yeni yöntem geliştirildi.

Daha Fazlası

perineoplasti estetiği

Perineoplasti Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Perineoplasti estetiği gün geçtikçe daha da yaygın şekilde gerçekleştirilen genital estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Perine bölgesi kadınlarda vajina girişi ile anüs arasında kalan bölgedir ve ameliyata ismini veren de bu vücut bölgesidir. Estetik operasyon sırasında müdahale edilen perine bölgesi ile birlikte kombin şeklinde vajina daraltma ameliyatı da sıklıkla yapılıyor. Bu sayede hastanın iki farklı şikayetinin tek bir cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Bu noktada perine bölgesinin nasıl olması gerektiği de merak edilebilir. Estetik açıdan perine bölgesinde katlantının olmaması beklenir. Açık renkli, düz bir yapıya sahip olması ve beraberinde de cildin gergin bir görünüm sergilemesi istenir.

Daha Fazlası

Vajina daraltma ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı (Vajinoplasti)

Vajina daraltma ameliyatı son yıllarda çok daha fazla sayıda kadının faydalandığı genital estetik müdahalelerden biridir. Vajina çeşitli nedenlerle genişleyebilir. Genişlemiş olan vajina ise kadınların çeşitli sorunlar yaşamasına sebebiyet verebiliyor. İşte bu noktada devreye giren vajinoplasti yani vajinayı daraltmak için yapılan ameliyat, kadınların yaşadıkları tüm bu sıkıntılara köklü bir çözüm getiriyor. Son derece konforlu bir süreç eşliğinde ve tek bir seansta tamamlanan bu ameliyatın ardından yaşanan iyileşme dönemi de kadınları asla zorlamıyor.

Klinik istirahat gerekmediğinden vajina daraltma ameliyatı olan kadınlar kendilerini iyi hissetmeleri durumunda aynı gün taburcu olabilir ve evlerinin konforunda iyileşme döneminin tamamlayabilir. Ameliyatın nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü gibi teknik konulara da değineceğiz. Merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. Ancak öncesinde vajinoplastiye dair biraz daha detaylı bilgi aktaralım.

Daha Fazlası

Labioplasti ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı günümüzde en sık gerçekleştirilen genital bölge estetiklerinden biridir. Tıp teknolojisinin ilerlemesi ve ameliyatta artık yeni tekniklerin kullanılıyor olması nedeniyle hastalar gayet konforlu bir süreç eşliğinde bu estetik girişimden faydalanabiliyor.

Halk arasında ‘iç dudak’ olarak bilinen labi minör dokusunun onarılması ve bu dokuda meydana gelen sarkmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu operasyon ile estetik açıdan çok daha düzgün görünen bir iç dudak görünümüne kavuşmak mümkün olabiliyor. Üstelik tek bir seans halinde uygulanan cerrahi operasyon yeterli olduğundan hastalar kısa bir iyileşme süresi ile bu süreci geride bırakabiliyor ve hayal ettikleri iç dudak görünümüne kavuşabiliyor.

Labioplasti ameliyatının gerektiren durumlara ve aynı zamanda bu operasyon için yaş sınırı konusuna değineceğiz. Fakat öncesinde operasyonun nasıl yapıldığını mercek altına alalım.

Daha Fazlası

hamilelikte laboratuvar testleri

Hamilelikte Laboratuvar Testleri Nelerdir?

Sağlıklı bir gebelik döneminin geçirilmesi ve aynı zamanda hamilelikte olası sorunların erken dönemde tespit edilebilmesi …

erkek tipi kıllanma nedir

Erkek Tipi Kıllanma (Hirsutizm) Nedir?

Erkek tipi kıllanma kadınların vücudunun özellikle yüz, göğüs ve sırt bölgesinde koyu renkli kılların çıkması …

rahim kanseri nedir

Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …