Hudoplasti Nedir? Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

hudoplasti estetiği nedir

Hudoplasti kozmetik jinekoloji alanında son yıllarda en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Bu cerrahi girişimde klitoris üzerinde bulunan çıkıntılar ya da fazla deri katlantıları kesi uygulanarak vücuttan tahliye edilir. Böylece klitorisin üzerindeki fazla deri nedeniyle yaşanan sorunlar da ortadan kalkmış olur. Bu operasyon özellikle cinsel yaşamı olumlu yönde etkiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Zira halk arasında cinsel hazzı arttırma estetiği olarak adlandırılması da bundan kaynaklanıyor.

Orgazm olamama gibi sorunları gidermek adına en çok tercih edilen operasyonlardan biri olan ameliyatın tek bir seansta tamamlandığını ve hastaların da gayet konforlu bir süreç eşliğinde iyileştiğini belirtelim. Ameliyat sonrasında iz kalıyor mu ya da ameliyat sonrasın nelere dikkat edilmeli gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde bu estetiğin nasıl yapıldığını detaylıca aktaralım.

Hudoplasti Estetiği Nasıl Yapılır?

hudoplasti

Öncelikle hudoplasti ameliyatından 18 yaşından büyük olan ve ameliyata engel bir sağlık sorunu olmayan herkesin faydalanabileceğini belirtelim. Ameliyatın temel prosedürü klitoris üzerindeki fazla dokunun çıkarılmasıdır. Genel anestezi altında gerçekleştirildiği için hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Dolayısıyla dileyen herkes gönül rahatlığı ile bu operasyondan faydalanabiliyor.

Genel olarak klitoris estetiği ameliyatının iki farklı teknikle uygulandığını söyleyebiliriz. Ancak hangi tekniğin kullanılacağına karar verilmeden önce mutlaka doktor tarafından jinekolojik muayenenin yapılması gerekiyor. Amaç fazla deriyi çıkarmaktır ve bunun için de mutlaka kesi uygulanması gerekir.

Kesi merkezden yapılabildiği gibi klitorisin yan kısmından da yapılabilir. Fazla derinin çıkarılmasının ardından bu bölgeye estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırılır. Ne oranda deri çıkarılacağı ise her hastada aynı değildir. Operasyon öncesi yapılan muayenede doktorunuz ne kadar deri çıkarılacağını belirler ve buna göre ameliyat planlamasını yapar. Ardından dikiş uygulaması yapılarak ameliyat tamamlanır. Vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığı için sonrasında dikiş aldırmaya gerek olmaz.

Bu operasyondan sonra klinik istirahate gerek duyulmadığını da belirtelim. Ancak hastanın ihtiyaç duyması halinde evde birkaç gün dinlenmesinde fayda olacaktır. En sık merak edilen konulardan biri de cinsel hazzı arttırma estetiği sonrasında sonuçların ne zaman hissedilebileceği oluyor. Elbette iyileşme dönemi boyunca cinsel perhiz uygulamak gerekiyor.

Aksi halde enfeksiyon riski doğabilir ve henüz iyileşme olmadan dikişler açılabilir. İyileşme tamamlandıktan sonra sonuçları hemen hissedebilirsiniz. Hastalar cinsel ilişkide daha kısa sürede orgazm olabiliyor ve hiç orgazm olamama problemi şayet klitoris üzerindeki deri fazlalığından kaynaklanıyorsa tamamen ortadan kalkıyor.

Klitoris Bölgesindeki Deformasyon Nasıl Oluşur?

Elbette hudoplasti operasyonuna ihtiyaç duyulmasının temel nedeni klitorisin üzerinde sarkık, çıkıntılı ya da fazla oranda deri olmasıdır. Buna neden olan çok sayıda unsur bulunuyor. Kadınlar genellikle bu bölgede deformasyon olmasının nedeninin vajinal doğum olduğunu düşünür. Ancak daha farklı nedenlerle de deformasyon olabileceğini belirtmeliyiz. Genetik faktörler de etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Yani doğuştan da klitoris üzerinde fazla deri olabilir.

Kadınların klitoris estetiği işlemine ihtiyaç duymasının nedenlerinden bir diğeri de kilo alıp vermektir. Kilo alındığında bu bölgede yağlanma oluyor ancak zayıflandığında da yağ dokusu kaybı olsa da deride sarkık bir görünüm ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu görünüm kadınlar için son derece rahatsızlık verici bir boyut kazanabiliyor. İşte bu noktada devreye giren operasyon, fazla ya da sarkık dokunun alınmasını sağlıyor ve kadınlar cinsel yaşam konforlarından ödün vermek durumunda kalmıyor.

Okumanızı öneririz –> https://alicelikkadindogum.com/perineoplasti-estetigi/

Klitoral Hud Neresidir?

klitoral hud

Klitoral hud neresi konusu hudoplasti ameliyatlarında sıklıkla hastalar tarafından merak edilir. Vajinanın girişinde iç dudaklar bulunuyor ve iç dudaklar vajinanın hemen üst bölümünde birleşiyor. İşte bu noktada klitoris bulunuyor. Klitoral hud iç dudak dokusunun klitorisi örttüğü bölgedir. Zira söz konusu genital estetik operasyon esnasında işte bu dokuya müdahale ediliyor.

Burada kritik bir noktanın altını çizmek gerekir. Bu operasyon klitorise herhangi bir müdahale içermez. Sadece klitorisin üzerinde bulunan deriye müdahale yapılıyor. Bu müdahale de fazla derinin çıkarılması prosedürüdür ve böylelikle cinsel ilişki sırasında klitorise olan sürtünme, temas artar. Dolayısıyla daha fazla haz alınması söz konusu olur. Klitorisin küçültülmesi ya da daraltılması gibi bir işlem olmadığının altını çizelim.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Kadınlar hudoplasti ameliyatının ardından iz kalması konusunda endişe yaşayabiliyor. Ancak bu operasyonun ardından bir iz kalması mümkün olmaz. Bunun nedeni ameliyat sırasında müdahale edilen dokunun zaten katlantılı bir görünüm sergiliyor olmasıdır.

Operasyonu yapacak olan doktor zaten izin görünmeyeceği şekilde bir kesi uyguluyor ve dolayısıyla ameliyat sonrasında kadınların partnerinin bu izi görmesi ya da bu operasyonun yapıldığını anlaması mümkün olmuyor. Operasyon sonrasında iz kalacağı endişesinden tamamen kurtulabilir ve cinsel yaşam konforunuzu yeniden kazanmak için gönül rahatlığı ile randevu alabilirsiniz.

Klitoris Bölgesi Estetiği Neden Yapılır?

klitoris bölgesi estetiği

Genel olarak bakıldığında hudoplasti işleminin yapılmasının 2 farklı nedeni bulunuyor. Bunların ilki ve en yaygın olanı klitorisin üzerinde bulunan fazla deridir. Bu durum kadınları hem psikolojik açıdan hem de fiziksel bakımdan sıkıntıya sokuyor. Öncelikle cinsel yaşam konusunda özgüven kaybına neden olabiliyor. Aynı zamanda kadınlarda cinsel isteksizlik gibi sorunlara da neden olabiliyor ve bu durum da eşler arasında problemler çıkmasının kapılarını aralıyor.

Kadınların klitoris estetiği operasyonuna ihtiyaç duymasının nedenlerinden diğeri de orgazm olamamaktır. Bu bölgede fazla deri olması cinsel ilişki sırasında penisin klitorise olan temasını azaltıyor. Dolayısıyla orgazm olamama gibi problemler ortaya çıkıyor.

Özellikle vajinal doğumlar ya da kilo alıp vermeler nedeniyle klitorisin üzerinin sarkık bir deriyle kaplanmış olması da bu sorunu beraberinde getirebiliyor. Ancak fazla derinin alınması tüm bu sorunlara en köklü çözümdür. Cinsel yaşam konforundan ödün vermek yerine kadınların bu operasyondan faydalanması çok daha doğru bir tercih olacaktır.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

Klitoral Hudoplasti Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle cinsel hazzı arttırma estetiği sonrasında 4 ile 6 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Bu süre hastanın dokularındaki iyileşme hızına bağlı olarak daha kısa da olabilir. Ayrıca iyileşme tamamlanana kadar deniz, havuz, sauna ve hamamdan da uzak durulmalıdır. Aksi halde enfeksiyon riski ortaya çıkar.

Doktor tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılmasına da mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca kişisel hijyene dikkat edilmesi gerektiğinin de altını çizelim. Bu sayede sorunsuz bir iyileşme dönemi yaşanabilir. Hastaların bu operasyon sonrasında çok hafif ağrısı olabilir. Ancak ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrının kontrol altına alınması sağlanıyor. Ameliyat nedeniyle iş hayatına ya da günlük hayata uzun bir süre ara vermenize gerek olmuyor.

Hudoplasti Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Maalesef hudoplasti fiyatları konusunda net bir rakamdan söz edemeyiz. Ameliyatta kullanılan teknik, doktorun deneyimi gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olur. Ancak genel olarak makul rakamların geçerli olduğu bilgisini de aktaralım. Düşük bir bütçe ile bu operasyondan faydalanılabilir. Net bir fiyat bilgisi almak için öncelikle randevu talebinde bulunmalısınız. Yapılacak muayene sonrasında tarafınıza fiyat bilgisi iletilebilir. Konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bilginiz olsun –> https://alicelikkadindogum.com/labioplasti-ameliyati/

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rahim kanseri nedir

Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …

kahve kısırlık yapar mı

Kafein Kısırlık Yapar mı? Zararları Var mı?

Kafein ve kısırlık arasındaki bağlantı özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği hususlar arasında …

vulva kanseri nedir

Vulva Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda yaygın görülen kanser türlerinden biri de vulva kanseridir. Vulva, vücuttaki diğer bölgelerle kıyaslandığında …