Kızlık Zarı Zedelenmesi ve Kanaması Nasıl Olur?

kızlık zarı zedelenmesi

Kızlık zarı zedelenmesi özellikle genç kızlar için gayet hassas bir konudur. Hymen olarak adlandırılan bu dokunun zedelenmesi aslında toplumda sık yaşanan bir durumdur. Fakat halk arasında bu zarın zedelenmesi ile yırtılmasının yani bütünlüğünü kaybetmesinin sıklıkla birbirine karıştırıldığını da belirtmeliyiz.

Hymen dokusunu vücuttaki diğer dokulardan ayıran en önemli özellik, kendiliğinden iyileşemiyor olmasıdır. Bu nedenle bütünlüğünü kaybetmesi yani yırtılması durumunda yeniden dokunun bir bütünlük kazanması için cerrahi müdahale gerekiyor. Kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan bu cerrahi müdahale hem geçici hem de kalıcı olarak yapılabilen işlemlerden biridir.

Dokunun hafif düzeyde hasar görmesi yani kızlık zarı zedelenmesi ise kızlık zarının yırtılmasından çok daha farklı bir durumdur. Zedelenmeye yol açan pek çok farklı unsur olduğunu belirtmeliyiz. Bunlar arasında en yaygın olanı vajinal temizliğin yanlış bir şekilde yapılmasıdır. Aynı zamanda uzun süreli olarak vajinal temizlik yapmaya çalışmak da bu dokunun zedelenmesine yol açabilen unsurlar arasında yer alıyor. Vajinal temizlik yapılırken sert hamlelerde bulunmak da bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor.

Mastürbasyon kızlık zarı zedelenmesi sorununa yol açan etmenlerden bir diğeridir. Mastürbasyon esnasında vajinanın yaklaşık olarak 1,5 cm iç kısmına sert bir cismin temas etmesi başlı başına bu dokunun zedelenmesine yol açabilir. Zira kadınların bu konuyu araştırmasının en yaygın nedeni de budur. Bu noktada mantar enfeksiyonundan da söz etmek gerekiyor. Ağır mantar enfeksiyonları ya da sıklıkla tekrarlayan mantar enfeksiyonlarının da hymen dokusunda zedelenmeye yol açtığı biliniyor.

Geçirilen bir kaza ya da travma nedeniyle vajina bölgesinin çok ağır bir darbe alması durumu çok ender yaşanıyor. Ancak bu durumda da hymen dokusunun zedelenmesi olasılığı ortaya çıkabilir. Kalitesiz kozmetik malzemeler ile vajina temizliğinin yapılması da kızlık zarı zedelenmesi nedenleri arasında yer alıyor.

Bu malzemelerin yoğun bir şekilde kullanılması vajina florasına da zarar verebiliyor. Zira hafif bir zedelenme durumunda bile ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Dokuda iyileşme olmazsa hymen dokusundaki zedelenmenin boyutu artabilir. Bu nedenle olası bir zedelenmeden şüphelenildiğinde derhal kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşülmesi gerekir.  Jinekolojik muayene ile dokunun incelenmesi, zedelenmenin boyutunun belirlenmesi sağlanabilir.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

kızlık zarı zedelenmesi nasıl olur

Elbette kızlık zarı zedelenmesi bu soruna yol açan unsurlara bağlı olarak değişebilir. Her kadında kızlık zarı dokusunun durumu, dokudaki damarlanma aynı olmaz. Bu nedenle zedelenmenin ne şekilde meydana geldiği de değişkenlik gösterebiliyor. Ancak genellikle bu dokunun zedelenmesi durumunda üzerinde gözle görünmesi mümkün olmayacak kadar küçük kabarcıkların oluştuğunu söyleyebiliriz. Kabarcıklara kimi zaman kızarıklıklar ya da tahrişler de eşlik edebilir. Nasıl bir doku hasarının oluştuğu, zedelenmenin nedenine bağlı olarak değişebiliyor.

Şayet dokuda bir iyileşme olursa bu küçük cilt kabarcıkları azalabilir ve kızarıklık görünümü de zamanla ortadan kalkabilir. Fakat burada kritik bir unsurun altını çizmek gerekiyor. Eğer kızlık zarı zedelenmesi nedeni geçirilen bir enfeksiyon ise bu durumda öncelikle enfeksiyonun tedavi edilmesi gerekir. Tedavinin uygulanmaması durumunda hymen dokusundaki zedelenme artabilir ve doku ciddi anlamda zarar görebilir. Dolayısıyla enfeksiyon durumunda zaman kaybetmeden bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşülmesi çok büyük bir önem taşıyor.

Bu arada kızlık zarı zedelenmesi belirtileri de merak edilebilir. Ancak bu dokuda zedelenme olduğunda çok net belirtiler ortaya çıkmayabiliyor. İşte bu nedenle dokunun durumunun incelenebilmesi için öncelikle kişinin jinekolojik muayeneden geçmesi gerekiyor. Belirtiler ise kaşıntı, yanma hissi ve hafif düzeyde sızı olabilir.

Ancak bu belirtiler zedelenme mevcut olsa bile hissedilmeyebilir. Bir başka deyişle belirtiler olmadığı halde kızlık zarı dokusunda zedelenme mevcut olabiliyor. Özellikle mantar enfeksiyonu gibi durumlarda tedaviye bir an önce başlanması çok önemlidir. Dolayısıyla erken tanının bu gibi durumlarda da önemli olduğunu unutmamak ve geç kalmadan doktora başvurmak gerekir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kadınların kızlık zarı zedelenmesi konusunda merak ettikleri farklı bir detay daha bulunuyor. O da hymen dokusu yırtılmadan hamile kalınıp kalınmadığı oluyor. Elbette böyle bir durum mümkün olabilir. Nedeni ise bazı kadınlarda bu dokunun son derece esnek bir yapıya sahip olabilmesidir.

Dolayısıyla cinsel ilişki esnasında kızlık zarının esnekliği, yırtılmasını önleyebiliyor ve ancak döllenmenin meydana gelmesi durumunda da gebelik oluşabiliyor. Halk arasında sanıldığı gibi kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatan bir yapıda değildir. Bu dokunun orta kısmında küçük bir delik bulunur.

Korunmasız cinsel ilişkiye girilmesi durumunda erkek üreme hücreleri yani sperm hücreleri bu delikten geçebilir ve kadın üreme hücreleri ile buluşabilir. Sonuç olarak gebelik oluşması ihtimaller dahilindedir. Zira kızlık zarı zedelenmesi konusunda sıklıkla merak edilen unsurlardan biri de sürtünme ile hamilelik oluşup oluşmadığı oluyor.

Vajina içerisine sadece bir damla sperm gitmesi bile gebelik riski için yeterlidir. Ayrıca kızlık zarının kişinin hamile kalma olasılığı üzerinde belirleyici bir doku olmadığını da belirtelim. Bu zarın yırtılıp yırtılmadığının hamile kalmayı belirleyen bir faktör olmadığının altını çizelim.

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

zedelenen kızlık zarı kanar mı

Bu sorunun yanıtı kızlık zarı zedelenmesi nedeni ve zedelenmenin boyutuna bağlı olarak değişebilir. Her doku zedelenmesi kanamaya yol açmaz. Ancak dokunun ciddi oranda tahriş olması durumunda hafif lekelenme şeklinde bir kanamanın meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bu durumda kadınlar ciddi bir endişeye kapılabiliyor. Kanamanın zedelenmeden mi yoksa hymen dokusunun yırtılmasından mı kaynaklandığını merak ediyor. Ancak yanıt için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından jinekolojik muayene yapılması gerekiyor.

Özellikle damarlanmanın fazla olduğu hymen dokusu söz konusu olduğunda kızlık zarı zedelenmesi durumunda kanama olması da sık yaşanan bir durumdur. Zarın bütünlüğünü koruyup korumadığının belirlenebilmesi için randevu talep ederek kızlık zarı muayenesinden geçmeniz gerekiyor. Bu sayede dokuda ne oranda hasar olduğu gibi konularda da doktorunuzdan detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Kimi zaman kızlık zarı zedelenmesi ya da yırtılması arasındaki farkı anlamak için kanama miktarına odaklanılması, toplumda sık rastlanan bir durumdur. Her kadında kanamanın süresi aynı olmaz çünkü hymen dokusunun yapısı her kadında birebir aynı değildir. Genel olarak yırtılma esnasında birkaç damla kan ya da hafif lekelenme şeklinde bir kanama meydana gelir. Kanama çoğu zaman dakikalar içerisinde kendiliğinden durur.

Eğer kızlık zarı zedelenmesi ya da yırtılması nedeniyle meydana gelen kanama 45 dakikadan daha uzun sürerse mutlaka zaman kaybetmeden kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmek gerekiyor. Kişilerin kanama durumunda kandaki pıhtılaşma süreleri aynı olmayabilir. Ancak 45 dakikadan daha uzun süren bir kanama söz konusu olduğunda  akıllara farklı şüpheler geldiğinden mutlaka jinekolojik muayenenin yapılması gerekiyor. Bunun için de  kanamanın durmasını daha fazla beklemek yerine doktorunuzdan randevu almanızda fayda olacaktır.

Kadının cinsel ilişkiye hazır olmasını  beklemeden yaşanan cinsel deneyimler coit yırtığı adı verilen bir komplikasyona  sebebiyet verebiliyor. Bu durumda söz konusu yumurta derhal müdahale edilebilmesi için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmek gerekiyor. Kızlık zarında meydana gelen zedelenme konusunda yanıtını merak ettiğiniz tüm soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir/

55 Comments

 • isimsizbayan

  Merhaba, iyi günler bir sorum olucakti.ben 6 ve 7 yil önce zorla ilişki oldu. 3 kere git gel oldu. kizlik zari muayenesi oldum.bakirelik raporu’nda bakirelik bozulmadan cinsel iliski yaşadığı fakat zedelenme olduğu yaziyordu. Ben’de arastirmalar yaptim.sonucunda zedelenme’de kan geldiği yaziyordu.bende kan gelmedi.yillar sonra evleneceğim adama acildim. Eski ilişkim hakkinda.bana esnek zarli olduğumu söyledi gerçekten esnek zarlimiyim?

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba…öncelikle kızlık zarında zedelenme, yırtılma var mı yok mu diye net bir şey söyleyebilmek için mutlak muayene şart. Ancak sizin raporunuzda kızlık zarı bozulmamış diye rapor edildiyse muhtemelen zedelenme yoktur. Esnek zar dediğimiz zar çeşidi çok nadir görülmekle birlikte vardır. Birlikte olunmasına rağmen bozulmayan, yırtılma olmayan zar çeşididir. Net olarak sorunuza cevap arıyorsanız mutlaka gerçek muayenenizi tekrarlamanızı öneririm geçmiş olsun.

   • Isimsizbayan

    Tesekkur ederim raporumda bozulmadigi yaziyordu fakat zedelenme oldugu yazdigi icin sorayim dedim arastirmama gore zedelenmede kan geldigi yazinca sorayim dedim peki esnek zar olsaydi yazmasi gerekmezmiydi adli raporda ?

    • Dr. Ali Çelik

     adli raporlarda genelde zarda yırtılma zedelenme var mı ona bakılır…uzmanın yorumuna göre esneklik değişir.

     • Esra Turgut

      İki sene önce doktora gitmiştim kızlık zarımın biraz geride olduğunu söylemişti, bu tam olarak ne demek? Kızlık zarı biraz geride? Sürtünme ile ilişkide bozulma olasılığı çok düşük değil mi ya da vajinaya penis ucu girmesiyle çok düşük ihtimalle bozulacağı anlamına mı gelir?

 • Aslı poyraz

  iyi günler hocam kızlık zarıyla ilgili sorum var centikli yapıya sahip kızlık zarım var 3 tane çentikli. küçük dudakları biraz ayırdığımda vajina deliğimin etrafındaki o et parçası bir tarafı dışa doğru kıvrık eti serbest duruyor ve ve dışa doğru sarkıyor bu neden oluyor.Vajinayi ayırırken o kıvrık yapışıyor küçük dudaklara ama çekince biraz düzeliyor bu kızlık zarımın zedelendiği anlamına mı gelir iki et sarkintisi sag tarafta digeride sol tarafta sadce bir ara bilincszce adet kani nerdeb diye tek parmk sokmstm farkına varnca korktm muayene oldm bozulmamış dedi anüler etli dedi anüler olup etli bir kizlik zari böyle olabilir mi? Lütfen bekliyorum cevabinizi

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba… anuler etli kızlık zarı gördüğümüz zar çeşitlerinden biridir.herkesin vajen yapısına bağlı olarak farklı bir görüntü izlenebilir..parmagınızı vajene tam soktuysanız zedelenmiş olma ihtimali var, ancak buna yine de net bir yorum yapabilmek için muayene etmek gerekir. Muayene oldugunuz meslektasım sizi bilgilendirmiş ama daha detaylı bilgi için sizi görmem gerekir…geçmiş olsun.

  • Elif akmermer

   Merhaba iyi gunler iki yil once kasintidan dolayi kanamam olmustu. Bundan dolayi hastaneye gittim ve muayene oldum. Doktor bana zedelenme olduğunu ve kizlik zarimin esnek olduğunu söyledi. Hocam ineternetteki bilgilere göre zedelenmiş kizlik zari iyileşir ama bende herhangi bir iyilesme yok hatta daha fazla zedelenmis gibi görünüyor psikolojik olarak kendimi rahatsiz ve huzursuz hissediyorum bana yardimci olur musunuz?

 • Isimsizbayan

  Merhaba yorumunuzu şimdi okuyorum iki kez muayene olmustum ilkinde doktor bakti cinsel iliskilik durum veya herhangi birsey görmüyorum demisti.sonra adliye gitmistik adliye raporunda ise bakirelik bozulmadigi fakat zedelenme oldugu yaziyordu. Zedelenme olmasi için kan gelmesi gerek diye biliyorum adli raporunda neden öyle yaziyordu anlamadim birde bekaret testi yapilirkene reglydim regl olmasi zedelenme olarak gorulebilirmi peki?

 • Isimsiz

  Merhaba ,vajina da kasinti vardi uyku halilye kasidim uyandigim da mastürbasyon yapar gibi titredim cok az kirli kirmizi renkte kan geldi daha sonra kucuk kucul damlacik şeklinde pempe lekeler geldi yaklasik 40 dkya kadar vanijina içerisinde cok hafid yanma oldu bir de kaşıntı ve kizariklik olustu kizlil zarim patlamis olabilir mi ?lutfen bilgi veririn.

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba çok sert ve içeriye doğru müdahale olmadığı sürece zarınızda zedelenme olmaz. Ama yine de en sağlıklı bilgiyi muayene olarak elde edebilirsiniz.

   • Leman cengi

    Hocam ben üç ay içerisinde 6 defa adet oluyorum bunun sebebi ne olabilir

    • Dr. Ali Çelik

     Adet düzensizliğiniz var jinekologa gidip muayene olmanız gerekir.

     • Ela kaya

      Merhaba kizim 7 yasinda bisikketin üzerine sert düstü bir damla kan geldi acaba kizlik zarimi zedelendi

     • Isimsizzz

      Iyi günler biz erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişkimiz vardı ileriye gitmiyorduk kizlik zarim bozulmasın diye bir gün birazcık 1 yada 2 cm kadar içeriye zorladı tam bir birleşme olmadı ondan ileriye gitmedi ben hissettim hemen onu ittim çıkardı o anda sonra benden çok az kan gelmiş iç camasirima bulaşmış arkası gelmedi acaba zarim yırtıldı mi yoksa zedelendi mi normalde kuru bir cilde sahibim lütfen cevap verirmisiniz çok korkuyorum inşallah birşey olmamıştır

 • Ayşe demir

  Hocam iyi akşamlar. Tuvalette temizlenirken elim vajinama hızlı ve sert bi şekilde çarptı. Peçeteye baktığımda bir iki damla lekelenme gördüm. Sonra hemen tekrar baktım bu sefer bi şey yoktu. Canımda çok acımadı. O akşam yanma ve batma hissi oldu ama sabah uyandığımda bi sorun yoktu. Çok endişelendim ama muayene olmaya çekiniyorum. Sizce korkmalı mıyım. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

 • Büşra

  Merhaba hocam.Ben çamaşır olmadan mastürbasyon yaptıktan hemen sonra idrar yaptığımda peçetede 3 5 damla pembe kırmızı arası renkte kanama oldu.Ama asla içeri parmak sokma gibi bir hareketim olmamıştı.Bu kanama kızlık zarından mı gelmiştir ? Normal hayatımı bile etkiledi muayene de olamıyorum şuan .Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum hocam yardımcı olursanız çok mutlu olurum

  • Narin Egebas

   Hocam Iyi günler biz erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişkimiz vardı ileriye gitmiyorduk kizlik zarim bozulmasın diye 2 gun önce birazcık 2,3 cm kadar dikkatsizlikle iceriye girdi ve varkeder etmez geri cekdi tam bir birleşme olmadı ondan ileriye gitmedi ben hissettim hemen onu ittim çıkardı o andan sonra tuvalet kagidiyla vaginami sildim ve acik pembe kan geldi bu halde zarimin yirtilma orani zedelenme oranindan dahami yuksekdir?

   • Tk

    Aynı sorunu bende yaşadım doktora göründünüz mü bir hasar var miydi

 • Selma aydın

  Merhabalar dün erkek arkadaşımla sürtünmeli bir ilişkimiz oldu fakat biraz ileri gittik ama tam girmedik genede kanamam oldu. Ve bugün 2. Gün olmasına rağmen hala pembelik şeklinde devam ediyor. Doktora gitmeye korkuyorum çünkü aileme mesaj gider. Tam girmedi acaba zorlandı mı zedelendi mi ben girmemesi içinde kastım biraz. Sizce ne olmuştur?

  • Dr. Ali Çelik

   Doktora gittiğiniz de neden ailenize mesaj gitsin orasını anlayamadım? özel bir jinekolog doktor muayenesi olabilirsiniz gizlilik esasları önceliktir.

 • Gülşah D.

  Kizlik zarım zedelendi mi yirtildi mi?
  Merhaba hocam ben 2 yildir evliyim vajinusmus problemim var bu yuzden esimle cinsel iliski yasamadik dun gece ilk defa ciddi deneme yapabildik .ilk olarak esim benim bosalmami sagladi ki vajinam kaygan olsun esimde kendine yag surdu kayganlik icin .Esimin soyledigine gore penisi 3 4 cm iceri girdi ve ben cok agri hissettigim icin devam etmeyip geri cekildi ceilirken icimde iceri dogru akan sicak bir sivi hissettim kanama oldu sandim ama disariya cikan hic kan yoktu .sonrasinda devam.eden agrim vardi uzerinden 8 saat gecti vajina ici sizlama ve sag kasikta belde agri seklinde devam ediyor acba zar zedelendi mi yoksa cinsel birlesme gerceklesip zar yirtildi mi ? Kan gelmedigi icin emin olamadik . Doktora gidip catala cikmaktan korkuyorum titriyorum yapamiyorum bu yuzden yardimci olursaniz sevinirim .

  Saygilar …

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba vajinusmus psikolojik komponenti yüksek olan ama savaşılınca çok rahat galip gelinebilecek bir durumdur. Sizin de savaştıgınızı anlıyorum yazınızda ve galip gelmek üzere oldugunuzu anlıyorum. Sorunuza gelince eşiniz vajene girmiş olabilir ama her kızlık zarı yırtıldıgında kanama olmayabilir. O yuzden zarınız yırtılmış olabilir. Ancak bunu net anlamak için o korktugunuz muayeneyi olmanız sart..başka türlü net cevap almanız biraz zor…geçmiş olsun…

 • Umay Cesur

  Merhaba ali bey, çarsamba günü erkek arkadasımla ilk defa birlikte olduk ve ön sevişmeyi uzun tutmamamız, benim kendimi cok kasmam dolasıyla o gece çok kanamam oldu. İki gece pedini dolduracak sekilde. Ertesi gün yerini kahve akıntıya bıraktı ama ben yine kadın doğumcuma gittim. Kendimi cok kastıgım için detaylı bakamadı ama anestesi ile uyutup bakmak ve belki gerekirse bir dikiş atılabileceğini söyledi ertesi güne kadar kanamamın miktarına bakarak karar veririz dedi. Şuan kanamam yok sadece kahve rengi lekelenmem var, kendi kendine düzelme şansı varmış peki ileride hasar kalır mj?

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba,öncelikle geçmiş olsun…zorlanarak,ön sevişmesiz,kasarak olan birlikteliklerde vajenin kuru olmasından dolayı ve zorlanmasından dolayı vajen içinde yırtıklar olup kanamaya neden olabiliyor…anlattıgınıza göre sizde de zorlamaya baglı böyle bir vajinal yırtılma olmuş ..Bu yırtıklar sizin de bildirdiğiniz gibi önce cok kanayıp sonra koyu renkli akıntıya döner…eger tam iyileşme olursa ileride sorun yaratmaz…bunu net anlamak için muayene olsanız daha iyi olur…geçmiş olsun…

 • Damla

  Merhaba yaşadığım ilk cinsel ilişki den sonra vajinamda yanma kaşıntı oldu beyaz akintim geldi eczaneye gidip gyno-lomexin krem ve candimax 150 kapsül aldım ilk kullandım gün geçmedi kaşıntı bu normalmi ve yanakları sismisti krem gecirmis ama kasintim hala var zedelenmeden dolayı olabilirmi hangi ilaçla gecirebilirim
  İlişkide 1 damla kan geldi esnek oldu için

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba…yazınıza göre vajinal enfeksiyon ve tahrişe bağlı ödem yaşıyorsunuz…kullandıgınız ilaçlar sizi biraz rahatlatabilir,ancak kesin enfeksiyon tedavisi ve ödemin kaynagını tespit için muayene sart…geçmiş olsun…

 • Zeynep ikra

  Hocam çok üzülerek soyluyorum ben bı ara Kırlent yastığın ucunu vajina deliğine baskı yaptım ve az miktarda kan geldi ağrı falan kesinlikle olmadı ve dört aradan geçti adet oldum ve sonra adetim bittikten sonra vajinamda baya bi ağrı falan oldu çok korkuyorum kızlık zarima bişey olmuş mudur.ne olur cevap verin.

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba…kızlık zarı esnek, ancak travmanın derecesine bağlı olarak yırtılma potansiyeli yuksek bir zardır…kırlent ucunun bastırılması ise kırlent ucunun vajene ne kadar girdiğiyle alakalı olarak zarda tahribat yapmış olabilir..tabii üzerine adet olmanız zedelenme olup olmadıgı konusunda tahmin yürütmenizi maskelemiş…ancak vaginada hala agrı hissetmeniz zarda az da olsa zedelenme yapmış olabileceğini gösteriyor…kesin cevap için muayene şart….geçmiş olsun..

   • Zeynep ikra

    O zaman içine giriş falan olmadı çünkü üstümde o zaman iç giyim pijamam falan hepsi vardı sadece baskı oldu.

 • Büşra

  Erkek arkadaşımla ilişki yaşadım ama kanama olmadı bozuldu mu bozulmadı mı endişeleniyorum

  • Dr. Ali Çelik

   Bunu anlamanın en iyi yolu muayene olmanızdır.

 • İsimsiz

  Mrb hocam…ben kız arkadaşımla ilişki yaşadık , içeriye hiç girmedim ama sürtünme oldu ve birazda zorladım, birkac gün sonra idrarla birlikte kan akıntıaı bide dışkıyla kan pıhtıları çıkıyor, çok ağrı hissediyormuş,(normalde de şişme, ağrı , regl olmada gecikme yaşıyordu)…idrar tahlilinde yassı epider değeri 14 çıktı..sizce kızlık zarıyla alakası var mıdır

 • Zeynep ikra

  Hayır şimdilik ağrı falan yok ta o zaman içine giriş falan olmadı bence çünkü iç giyim pijamam falan vardı benim üstümde sadece baskı oldu .

  • Öykü Erkoç

   Merhabalar doktor bey benim bir sorum olacaktı cinsel birliktelik yaşadım sonrasında hiç kanama olmadı nedeni nedir birde kızlık zarı zedelenmesi kendi kendine iyileşir mi ?

 • Zeynep ikra

  Ama giriş falan olmadı sadece baskı oldu kırlent ucu ile hep yapıyordum bu sfer de de yaptım üstümde giyinişlerim de vardı elbsielrim hepsi vardı adetime 4 gün kalmıştı öyle bozuluyor mu

  • Dr. Ali Çelik

   Dilerseniz muayene olabilirsiniz kesin sonuç verecektir muayene…

 • Zehra Dilber

  Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşımla bir yakınlaşmamız oldu. Üzerimdeyken içime girmeye çalıştı fakat ben hissetmedim sadece zorlamaya calısması canımı yaktı girdi diyemem, kendimi o kadar çok kastım ki bacaklarımı kapatıp kendimi geri çekiyordum. Daha sonra üzerimden kalktı onda birşey yoktu fakat benden bir kaç damla kan geldi elimi değdiğimde, canlı renkte kırmızıydı. Ama ağrı sızı herhangi birsey hissetmedim ayağa kalktıgımda vede diğer günler için normal hayatıma devam ettim. Sabah uyandıgımda günlük pedimde regl son günleri gibi kahverengileşmiş cok az kan vardı. Zedelenme ihtimali nedir? Yada bozuşmuş mudur?

  • Hh

   Aynısı bende de oldu n’aptınız acaba

 • Zeynep ikra

  Hocam ama üstümde kiyaftler falan vardı delikten giriş olmadı sadece baskı oldu kızlık zarı 2 cm içinde o.kadar girmedi hastalığıma 4 gün kalmıştı

 • Zeynep ikra

  Hocam ama üstümde kiyaftler falan vardı delikten giriş olmadı sadece baskı oldu kızlık zarı 2 cm içinde o.kadar girmedi hastalığıma 4 gün kalmıştı

 • Merve Can

  Merhaba hocam.Ben 2 gün önce sürtünme yoluyla bi ilişki yaşadım.Ama karşı tarafta çamaşır pantolon bende de aynı şekilde çamaşır pantolon vardı.Reglimin son günüydü ve çamaşırımda kahverengi leke gibi kan gibi bir şey vardı.İdrar yaptığım yerde hafif sızı var.Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur?

  • Dr. Ali Çelik

   merhaba..mutlaka muayene yapıp ona göre bilgi verebilirim ancak

 • nur sena

  hocam merhaba, 5 gün önce özel bölge temizliğimi yaparken duş musluğunun (duş başlığı yoktu sadece hortumdu) ayarını biraz kaçırdım ve vajinama yanlışlıkla tazyikli su geldi. şu an vajinamda yanma hissi mevcut. birkaç gündür ağrı kesici haplar kullanıyordum dişim için, bir tek bugün kullanmadım ve muhtemelen o yüzden birkaç gündür bu yanma hissini hissetmedim. kızlık zarımda zedelenme veya herhangi bir sorun olmuş mudur?

 • İsimsiz

  Merhaba İlk ilişki sonrası çok az kanama oldu fakat doktor kontrolünde zarda bozulma olmadığı söylendi. kanama sebebi ne olabilir

  • Dr. Ali Çelik

   Bunu sizi muayene eden doktora neden sormadınız? yüksek ihtimal zedelenmiştir.

 • Melisa kaya

  Hocam ben az once muayene oldum doktor küçükbir yirtilma var ilerde kanaman olur merak etme ve mantar oldgunu soyleyip ilac verdi acaba ne kadar guveneblrlm buna cok küçük bi yırtılmaa abartılı bişe degil dedi ilerde bi sknti yasayacgni sanmıyorum diye soyledi

 • Esra Güngör

  Hocam parmakla mastürbasyon sırasında tırnak ustu kadar pembe bir kan geldi kızlık zari bozulmus mudur daha önce yaptigimda hic boyle birsey olmamıştı parmak içeriye cok girmedi.
  Teşekkürler

  • Dr. Ali Çelik

   Ya tırnaklarınız vajina dudaklarınıza batmıştır. Yada rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir.

 • Mlk mlk

  ben 19 yasındayım ve 16-17 yasında adetimin son günü banyodan sonra o bölgemi temizlemek için peçete ile aşağıdan yukarıya silmeye çalıştım temizlerken yanma hissi oluyordu ama ben buna rağmen parmağimla bastirarak iyice peçeteyle silmeye calıstım birden parmağım peçete ile birlikte kaydı ve ani bir yanma hissettim sonra duştan çıktım hala yanıyordu biraz zaman geçtikten sonra baktiğimda peçeteye pembe lekeler geldiğini gördüm ve bu yaklaşık 2-3 gün devam etti 6-7 gün süren adetim 9-10 günü buldu ve ben Kızlık zarının kanamış olacağından korkuyorum çok kuruntulaniyorum bir sey olmus olabilir mi parmağimla birlikte peçete çok ani bir baskıyla kayarak girdi.

 • Derin

  Merhaba hocam hiç cinsel ilişki yaşamadım, lakin bazen vajina icerisinde sızlama ve batma hissi hissediyordum. Baktığımda ise halkasal yapıda görünüyor. Leke gelince baktım vajinanın iç kısmının altında kesişim yerinde deliğin baya aşağısında olan bir kısımda toplu iğne ucu kadar bir delik var bu zedelenmiş mi? Demek oluyor. İçeriye cisim girmedi. Ama yapısını görsellerden bulamıyorum. Bütünlüğünü bozmak için kaç yerden yırtılması gerekir? Eğer ilişkide gergin olunursa ve ilk ilişkiyse kanama ihtimali yükselir mi?

 • Merve Acr

  Merhaba hocam.Sürtünme yoluyla bi ilişki yaşadm.Camasirima 2 damla acik renk kan geldi ve 1 hafta yanma hissi oldu.Sizce zedelenme olabilir mi yoksa yanma olmasi tamamen zarar gördüğünü mu gösterir.

 • Esra yılmaz

  Hocam merhaba çok korkuyorum lütfen acil bakın ben kızlık zarımdn içeri hethangi bişey sokmadım fakat mastürbasyon yaptım ve ondan sonra pıhtı şeklinde ve 1 2 damla kan geldi kızlığım zedelenmişmidir yada bozulmuşmudur lütfen yardımcı olun çok endişelendiriyorum

 • Beril

  Merhaba hocam İlk ilişki sonrası fazla kan geldi bu ileride anne olup olmamamı engeller mi? Ya da ne gibi zararlar verir?

 • Gizem gizem

  İyi günler hocam kırlent yastığın ucu kızlığı bozar mı cevap verebilir misin. Bide kızlık zarı vajinanın tam önünde mi yoksa geride mi cevap verebilir msiiniz.ben yastığın ucu ile mastürbasyon yaptım kan geldi bozuldu mu .

 • Yorum Yapabilirsiniz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  rahim kanseri nedir

  Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

  Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …

  kahve kısırlık yapar mı

  Kafein Kısırlık Yapar mı? Zararları Var mı?

  Kafein ve kısırlık arasındaki bağlantı özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği hususlar arasında …

  vulva kanseri nedir

  Vulva Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

  Kadınlarda yaygın görülen kanser türlerinden biri de vulva kanseridir. Vulva, vücuttaki diğer bölgelerle kıyaslandığında …