Perineoplasti Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

perineoplasti estetiği

Perineoplasti estetiği gün geçtikçe daha da yaygın şekilde gerçekleştirilen genital estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Perine bölgesi kadınlarda vajina girişi ile anüs arasında kalan bölgedir ve ameliyata ismini veren de bu vücut bölgesidir. Estetik operasyon sırasında müdahale edilen perine bölgesi ile birlikte kombin şeklinde vajina daraltma ameliyatı da sıklıkla yapılıyor. Bu sayede hastanın iki farklı şikayetinin tek bir cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Bu noktada perine bölgesinin nasıl olması gerektiği de merak edilebilir. Estetik açıdan perine bölgesinde katlantının olmaması beklenir. Açık renkli, düz bir yapıya sahip olması ve beraberinde de cildin gergin bir görünüm sergilemesi istenir.

Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak bu bölgede istenen görünüm ortaya çıkmayabiliyor ya da mevcut görünüm vajinal doğum gibi nedenlerle bozulabiliyor. Bu durumda da devreye perineoplasti estetiği giriyor. Bu bölgede düzensizleşmenin neden meydana geldiği ya da estetik operasyonun fiyatlarına değineceğiz. Ancak öncesinde bu ameliyatı daha detaylı şekilde ele alalım.

Perineoplasti Ameliyatı Nedir?

perineoplasti ameliyatı nasıl yapılır

Öncelikle perineoplasti estetiği ameliyatının bir hastalığı tedavi etmek için değil, perine bölgesine estetik açıdan çok daha düzgün ve güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla yapıldığını aktaralım. Bu ameliyata en çok ihtiyaç duyanlar vajinal doğum yaparken epizyotomi kesilerinin uygulandığı kişilerdir.

Bu kesiler doğumun sorunsuz bir şekilde uygulanması için kimi zaman zorunlu olarak yapılır. Ancak iyileşmesi bazen istenen şekilde gerçekleşmiyor ve dokuda çöküntüler, katlantılar oluşabiliyor. Zira bu görünüm kadınlar için rahatsızlık verici bir boyut da kazanabiliyor. Halk arasında söz konusu operasyonun ‘perine düzeltme ameliyatı’ olarak adlandırılması da bundan kaynaklanıyor.

Perine bölgesine perineoplasti estetiği ile çok daha düzgün bir görünüm kazandırılabilir. Ancak tahmin edilebileceği gibi doğumun hemen ardından bu ameliyatın yapılması önerilmez. Öncelikle perine bölgesine uygulanan kesilerin mutlaka iyileşmiş olması gerekiyor. Aynı zamanda kadınların emzirme dönemlerini tamamlamayı beklemeleri de gereklidir.

Doğuştan olan perine dokusu düzensizlikleri nedeniyle ameliyat olmak isteyenlerin de 18 yaşını doldurmuş olması istenir. Tüm bunlar dışında kişinin ameliyata engel bir sağlık sorununun olmaması halinde rahatlıkla bu operasyonun yapılabildiğini belirtebiliriz.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/vajina-daraltma-ameliyati/

İstanbul Perineoplasti Estetiği

İstanbul ülkenin en kalabalık nüfusuna sahip kenti olduğundan çok sayıda ameliyat gibi perineoplasti estetiği de bu kentte sıklıkla gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bulmak da sorun olmuyor. Rahatlıkla iletişim kurabileceği ve aynı zamanda tecrübeli bir doktor arayanlar ise tercihini çoğunlukla Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Çelik yönünde kullanıyor.

Çok uzun yıllardır perine bölgesine daha düzgün ve daha güzel bir görünüm kazandırmak için bu ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Çelik, hastaları ile etkin bir iletişim kurabiliyor olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Hastalarının perineoplasti estetiği konusunda tüm sorularını detaylı bir şekilde yanıtlıyor olması, söz konusu ameliyattaki başarısını kanıtlamış bir isim olması ve hastaların kısa zamanda randevu alabilmeleri gibi unsurlar da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Çelik’i çok sık tercih edilen bir hekim yapıyor.

Randevu alınması durumunda gerekli muayene işlemi kısa zamanda tamamlanıyor ve hemen ardından ameliyat planlamasına geçiliyor. Elbette bu ameliyattan faydalanmak için mutlaka doğum yapmış olmak gerekmez. Doğuştan perine bölgesi ile ilgili sıkıntı yaşayan çok sayıda kadın var ve bu durum psikolojik açıdan da kadınları olumsuz yönde etkiliyor. Dolayısıyla tek bir estetik ameliyat ile bu sorunun tamamen ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Perineoplasti Fiyatları Ne Kadar?

perineoplasti fiyatları

Elbette perineoplasti estetiği için ne kadar bütçe ayırmak gerektiği de merak ediliyor. Fiyat konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacak bilgilere geçmeden önce birkaç önemli detayın altını çizelim. Bu ameliyat kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermez. Bu nedenle daha önce cinsel ilişki deneyimi yaşamamış olan kadınlar da gönül rahatlığı ile bu estetik girişimden faydalanabilir.

Hymen dokusu yani kızlık zarı vajina girişinin 1,5 cm içerisinde yer alır. Bu ameliyatta ise vajina girişine hiçbir şekilde müdahale edilmez ve bundan kaynaklı olarak kızlık zarının zarar görmesi de imkansızdır. Ayrıca bu ameliyatı olmak, ileride hamile kalmanıza engel değildir. Kişinin hamile kalma olasılığı üzerinde hiçbir değişime neden olmaz.

Daha önce perineoplasti estetiği yaptırmış olmanız gebe kalmanızı engellemediği gibi vajinal doğum yapmanıza da engel değildir. Asla düşüğe neden olan bir cerrahi müdahale olmadığının da altını çizmek gerekiyor. Fiyat konusunda ise net bir rakamdan hatta bir rakam aralığından söz edilemez. Çünkü böyle bir bilgi aktarmak yanıltıcı olabilir.

Bu estetik girişim her hasta için aynı şekilde planlanmıyor. Bazı hastalarda sadece katlantının ortadan kaldırılması amacıyla ameliyat yapılırken bazı hastalarda kesi izlerinin düzeltilmesi hedefleniyor ve haliyle ameliyat sırasında yapılan müdahale de değişebiliyor.

Bu durum fiyatlar üzerinde de etkili oluyor ve ücretin değişmesine sebebiyet veriyor. Elbette doktorun deneyimi, ameliyatın süresi gibi çeşitli unsurlar da fiyatlar üzerinde etkilidir. Sonuç olarak fiyat bilgisi almadan önce muayene olmanız sizden istenir. Böylelikle nasıl bir operasyon yapılacağı belirlenir ve ardından tarafınıza net bir fiyat bilgisi de iletilir. Genel olarak bakıldığında bu ameliyatın ücretlerinin gayet makul rakamlardan oluştuğunu da söyleyebiliriz.

Perine Bölgesi Neden Düzensizleşir?

Bunun en yaygın nedeni normal doğumda uygulanan epizyotomi kesileri oluyor. Çünkü kesi sonrasında uygulanan dikişler kimi zaman açılabiliyor. Bu da iyileşmenin beklendiği gibi olmasını engelliyor. Bazen de dikişler açılmasa bile düzensiz bir iyileşme oluyor. Elbette dikişlerin iltihaplanması gibi nedenlerle de perine bölgesinde düzensizleşme olabiliyor ve bu nedenle perineoplasti estetiği işlemi devreye giriyor. Nedenler listesinde travmatik doğumların da olduğunu belirtmek isteriz.

Perine bölgesinde meydana gelen skarlar özellikle cinsel ilişki sırasında çeşitli sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor. Çünkü kadınlarda cinsel ilişkide ağrı ya da acı hissine sebebiyet veriyor. Sadece 30 -45 dakika arasında geçen bir sürede tamamlanan ameliyat bu sorunu da ortadan kaldırıyor.

Bartholin kisti ve abselerinin ameliyatla çıkarılması, perineal abse tedavisi ya da genital siğil tedavisi gibi işlemler de perine bölgesinde düzensizleşmeye neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda da perineoplasti estetiği operasyonu devreye giriyor ve hastaların şikayetlerinin tamamının ortadan kalkması sağlanıyor. Bu arada ameliyat lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirildiğinden hastanın herhangi bir acı duyması da asla mümkün olmaz.

Perine Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde bu ameliyatın yapılması önerilmez. Bunun dışında operasyonun 18 yaşından sonra yapılması tavsiye edilir. Bu bilgiler ışığında perineoplasti estetiği hastanın kendini hazır hissettiği herhangi bir zaman diliminde gerçekleştiriliyor. Ancak ameliyatın ardından bir süre cinsel ilişki yasağının bulunduğunu ve hastanın birkaç gün dinlenmesi gerektiğini belirtelim.

Enfeksiyon riski nedeniyle tam bir iyileşme olana kadar deniz, havuz, sauna ve hamam gibi ortamlardan da uzak durmak gerekiyor. Bu nedenle planlama yaparken bu bilgilerin de hasta tarafından göz önünde bulundurulmasında fayda olacaktır. Siz de perineoplasti estetiği hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazınız.

Merak edenler için –> https://alicelikkadindogum.com/labioplasti-ameliyati/

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rahim kanseri nedir

Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …

kahve kısırlık yapar mı

Kafein Kısırlık Yapar mı? Zararları Var mı?

Kafein ve kısırlık arasındaki bağlantı özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği hususlar arasında …

vulva kanseri nedir

Vulva Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda yaygın görülen kanser türlerinden biri de vulva kanseridir. Vulva, vücuttaki diğer bölgelerle kıyaslandığında …