Vajinanın Güzel Görünmesi İçin Neler Yapılmalı?

vajinanın güzel görünmesi

Vajinanın güzel görünmesi her kadın için önem taşıyan unsurlardan biridir. Sadece vajinanın sağlıklı olması değil estetik açıdan güzel görünmesi de psikolojik bakımdan kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlayabiliyor. Aynı zamanda bu durum kadınların daha öz güvenli olmalarını da sağlayabiliyor. Kadınlar vajina görünümünü beğenmediklerinde cinsel isteksizlik gibi bazı problemler de yaşayabiliyor. Oysa vajinanın estetik bakımdan daha güzel görünmesini sağlayabilecek pek çok yeni yöntem geliştirildi.

Basit tıbbi işlemler ile vajinanın görünümüne ya da rengine müdahale edilebiliyor. Aynı zamanda vajina bölgesindeki yapısal sorunlara da cerrahi olarak müdahale edilebiliyor. Vajinanın darlığı nasıl oluyor ya da cinsel ilişki vajinanın genişlemesine yol açar mı gibi soruların yanıtlarına da değineceğiz. Ancak öncesinde sağlıklı bir vajina için dikkat edilmesi gerekenleri mercek altına alalım.

Sağlıklı Bir Vajinaya Nasıl Sahip Olunur?

sağlıklı bir vajinaya nasıl sahip olunur

Öncelikle vajinanın güzel görünmesi kadar sağlıklı olmasının da çok büyük bir önem taşıdığını belirtmek gerekiyor. Vajinadan kötü koku gelmesi sağlık sorunu olduğunun işaretidir fakat vajinanın güzel kokmasının da tek başına vajinanın sağlıklı olduğunu göstermediğini belirtelim.

Çok sayıda sağlık sorunu mevcut olsa bile vajina bölgesinde kötü koku oluşmayabiliyor. Dolayısıyla vajina kokusunu dikkate alarak vajinanın sağlıklı olup olmadığını anlamak imkansızdır. Bunun için tüm kadınların rutin jinekolojik muayenelerini aksatmaması gerekiyor. Olası sağlık sorunlarının erken dönemde tespit edilmesi ve tedaviye başlanması çok önemlidir.

Ayrıca vajinanın güzel görünmesi ve sağlıklı olması için vajina temizliğinin doğru şekilde yapılması gerekiyor. Vajina temizliği için kalitesiz ürünler kullanılmamalıdır. Yıkama jeli, krem ya da losyon gibi ürünlerin çok sık kullanılması ise cildin pH değerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Vajina bölgesinde cildin pH değerinin 3,5v – 4,5 arasında olması gerekir. Bu değerlerin korunamaması durumunda çeşitli cilt sorunları yaşanabilir. Ciltte kararma olması, kızarıklık, tahriş, pullanma ya da cilt döküntüleri ise en sık yaşanan sorunlar arasında bulunuyor.

Vajina temizliğinin çok sıcak suyla yapılması da sakıncalıdır. Deodorant kullanımı ise bu bölgede tahrişlere neden olabiliyor ve cildin pH dengesini bozabiliyor. Özellikle kötü kokuyu bastırmak için sıklıkla vajinal deodorant kullanımından uzak durmalısınız. Bu durum başlı başına vajinada kötü koku oluşmasına yol açabilir ve vajinanın güzel görünmesi noktasında sıkıntı yaratabilir.

İlginizi çekebilir –> https://alicelikkadindogum.com/labioplasti-ameliyati/

Vajina Türleri (Çeşitleri) Nelerdir?

Kadınlar vajinanın güzel görünmesi konusunda en çok iç ve dış dudak bölgesini dikkate alıyor. İç dudaklarda sarkma ya da asimetrik görünüm olması ise kadınları en çok rahatsız eden unsurların başında geliyor. Vajina türleri genel olarak 6 grupta incelenir.

Asimetrik İç Dudak

İç dudaklardan biri diğerinden daha büyükse vajina, asimetrik iç dudak türündedir. Bu görünüm vajinanın güzel görünmesi konusunda en çok şikayet edilen unsur oluyor. Kadınların genital estetik ameliyatlardan faydalanmalarının en yaygın nedenlerinden biri de asimetrik iç dudak görünümüdür. Ayrıca yaygın görülen bir vajina türüdür. Yapılan basit bir operasyon ile bu vajina görünümünün düzeltilmesi mümkündür.

Kıvrımlı Dış Dudak

Bu vajina türünde dış dudaklar kıvrımlı bir hat sergiler. İç dudakları örtecek kadar dolgun bir dış dudak görünümü olduğunu söyleyebiliriz.

Baskın İç ya da Dış Dudak

İç ve dış dudaklardan birinin diğerine nazaran çok daha baskın bir görünüm sergilediği vajina türüdür. Bu vajina türü de kadınları pek memnun etmiyor ve bu nedenle estetik operasyonlardan faydalanılabiliyor. Ameliyat ile bu baskın görünümün ortadan kaldırılması mümkün oluyor.

Küçük Kapalı Dudak

En nadir görülen vajina türü budur. Dış dudaklar küçüktür ve aynı zamanda iç dudaklar da gayet küçük olduğundan bacaklar kapalı olduğunda iç dudaklar görünmez. Bu vajina türünün dünya genelinde kadınlar tarafından en beğenilen vajina çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Küçük Açık Dudaklar

Bu vajina türünde ise dış dudaklar açık bir yapıya sahiptir. Küçük açık dudak görünümü de yaygın görülen vajina çeşitleri arasında yer almıyor.

Görünür İç Dudaklar

İç dudaklar daha uzun ya da daha dolgun olduğundan bacaklar kapalı konumdayken dış dudakların altından görünür. Labioplasti ameliyatlarının en sık gerçekleştirildiği vajina görünümü budur. İç dudakların sarkık bir duruşa sahip olması kadınları sadece psikolojik açıdan değil fizyolojik açıdan da olumsuz yönde etkiler. Ancak labioplasti operasyonu ile bu görünüm tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

İdeal Vajina Örnekleri

ideal vajina örnekleri

Yukarıda sıraladığımız gibi kadınlarda vajina görünümleri birbirinden çok farklı olabilir ve bu durum son derece normaldir. Dolayısıyla vajinanın güzel görünmesi konusunda herhangi bir vajina görünümünü ‘ideal’ olarak nitelemek de doğru olmaz. Elbette kadınlar bazı vajina türlerini daha fazla beğenebiliyor.

Kimi zaman da iç dudaklardaki sarkıklık gibi nedenlerle fiziksel açıdan da bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda vajina bölgesine daha güzel ve sorunsuz bir görünüm kazandırılabilir, genital estetik girişimlerden faydalanılabilir. Ancak ‘ideal vajina görünümü’ olarak sadece bir ya da birkaç vajina türünü işaret etmenin doğru olmadığını belirtebiliriz.

Okumanızı öneririz –> https://alicelikkadindogum.com/vajina-daraltma-ameliyati/

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler?

Kadınlar vajinanın güzel görünmesi konusunda cinsel ilişkiyle vajinanın genişleyip genişlemeyeceğini de merak edebiliyor. Cinsel ilişki vajina genişlemesine yol açan bir unsur değildir. Daha önce çok sayıda cinsel ilişki yaşamış olmak, vajina kaslarının genişlemesine sebebiyet vermez. Cinsel ilişki ile vajinanın güzel görünmesi arasında bir bağlantı olmadığını da belirtebiliriz.

Vajina bölgesinde cilt kararması olması, vajina içi kaslarda gevşeme olması, kızarık cilt görünümü gibi unsurları cinsel ilişkiye bağlamamak gerekiyor. Elbette vajinada genişleme meydana gelebilir. Özellikle vajinal doğum yaygın bir şekilde vajina kaslarında gevşemeye sebebiyet verebilen bir unsurdur. Menopoza girme de bu nedenler arasına yer alıyor.

Vajina Darlığı Nasıl Olur?

Vajina kaslarının gevşemiş olması durumunda cerrahi müdahale yapılabilir ve hem vajinanın güzel görünmesi hem de daha dar olması için çeşitli operasyonlardan faydalanılabilir. Vajinaya daha dar bir form kazandırmak için kısa sürede tamamlanan vajinoplasti ameliyatından faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda lazerle cilt beyazlatma, vajina bölgesindeki kararma için uygulanabilen bir yöntemdir. Bununla birlikte labioplasti ameliyatları da vajinanın güzel görünmesi için başvurulabilecek tıbbi yöntemler arasında yer alıyor. Bu operasyon ile asimetrik, sarkmış iç ve dış dudak bölgesine gerekli düzeltme ya da küçültme işlemleri yapılabiliyor. İç dudakların görünmesi sorununu ortadan kaldırmak için dış dudaklara dolgu uygulaması yapılması da seçenekler arasında yer alıyor.

Vajinanın Güzel Kokması İçin Ne Yapılmalı?

Kadınlar için vajinanın güzel görünmesi kadar güzel kokması da önem taşıyor. Bunu sağlamak adına vajina temizliğine dikkat edilmelidir. Her gün düzenli olarak iç çamaşırının değiştirilmesi ve pamuklu kumaşlardan üretilen iç çamaşırlarının tercih edilmesi de önem taşıyor. Vajina florasını ya da cildin pH değerini olumsuz etkileyen kozmetik ürünlerden kaçınmalısınız.

Adet dönemlerinde vajina temizliğine daha fazla dikkat edilmesi ve sıklıkla ped ya da tamponların değiştirilmesi gerekiyor. Jinekolojik muayene ve kontrolleri aksatmamalı, vajinadan kötü koku gelmesi durumunda derhal kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmelisiniz. Konuyla ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bilginiz olsun –> https://alicelikkadindogum.com/perineoplasti-estetigi/

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rahim kanseri nedir

Rahim Kanseri Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim kanseri ya da bir diğer adıyla uterus kanseri maalesef kadılar arasında oldukça yaygındır. Bu kanser rahmin …

kahve kısırlık yapar mı

Kafein Kısırlık Yapar mı? Zararları Var mı?

Kafein ve kısırlık arasındaki bağlantı özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği hususlar arasında …

vulva kanseri nedir

Vulva Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda yaygın görülen kanser türlerinden biri de vulva kanseridir. Vulva, vücuttaki diğer bölgelerle kıyaslandığında …